Breng uw vakantie tot leven!

Aste-Béon

Gids voor toerisme, vakantie & weekend in de Atlantische-Pyreneeën

De gemeente Aste-Béon bestaat uit twee dorpen die twee kilometer uit elkaar liggen en ligt in het hart van de Pyrénées-Atlantiques, op ongeveer dertig kilometer van Pau. Het staat al eeuwenlang bekend als een belangrijk trefpunt voor vale gieren en aasgieren en trekt bezoekers die graag een authentiek land willen ontdekken.

Het dorp Aste-Béon, voorheen een afhankelijkheid van Ossau, kende een aanzienlijke groei in de tweede helft van de 18e eeuw met de oprichting van een smederij en ertswinning. Enkele decennia later zullen ze definitief sluiten.

Tegenwoordig blijft Aste-Béon beroemd om zijn toeristische, maar ook agrarische, activiteiten. De stad maakt deel uit van de appellatiezone Ossau-Iraty.

Geografische informatie

GemeenteAste-Béon
Postcode64260
Breedtegraad43.0230810 (N 43° 1’ 23”)
Lengtegraad-0.4125490 (W 0° 24’ 45”)
HoogteVan 438m tot 1800m
Oppervlak19.05 km²
Bevolking236 inwoners
Bevolkingsdichtheid12 inwoners/km²
Franse provinciale statenPau (34 km, 41 min)
Franse CBS code64069
IntergemeentelijkCC de la Vallée d'Ossau
DepartementAtlantische-Pyreneeën
GebiedenAquitanië, Béarn Frans-Baskenland, Pyreneeën
RegioNieuw-Aquitanië

Dichtstbijzijnde steden & dorpen

Béost4.3 km (7 min)
Bielle4.5 km (7 min)
Gère-Bélesten4.5 km (8 min)
Louvie-Soubiron4.6 km (8 min)
Laruns5.1 km (8 min)
Castet5.8 km (9 min)
Bilhères7.7 km (12 min)
Louvie-Juzon8 km (9 min)
Izeste8.6 km (11 min)
Eaux-Bonnes8.7 km (15 min)
Arudy10.9 km (14 min)
Sévignacq-Meyracq11.2 km (13 min)
Sainte-Colome12.7 km (17 min)
Bescat13.1 km (17 min)

Te zien, te doen

De kerk Saint-Jean-Baptiste d'Aste, opgenomen in de algemene inventaris van cultureel erfgoed, werd gebouwd aan het einde van de 19e eeuw. Het interieur onthult een kelk die is geclassificeerd als historisch monument. Vergeet niet een bezoek te brengen aan de oudere kerk Saints-Félix-et-Audacte in Béon, gebouwd in de 12e en 14e eeuw.

Het kasteel van Béon, gebouwd in de 14e eeuw en gerenoveerd in de 17e eeuw, bleef verlaten tot de jaren 80. Het was voorheen eigendom van het Maison de Béon en staat nu op de monumentenlijst. Het is volledig gerestaureerd, bewoond en niet toegankelijk voor bezoekers.

Terwijl u door Aste wandelt, kunt u de huizen met traditionele architectuur bewonderen, vooral in de zomerweidewijk van Port d'Aste.

Evenementen en vieringen

Het plaatselijke festival Aste-Béon wordt elk jaar in juni gehouden met een programma van mis, aubades, feestmaaltijd en bal.

Weersbericht

Woensdag 24 april
Min. -3°C - Max. 6°C
Dag
Nacht
Donderdag 25 april
Min. 1°C - Max. 5°C
Dag
Nacht
Vrijdag 26 april
Min. 1°C - Max. 8°C
Dag
Nacht

Uitstapjes, recreatie en activiteiten in de buurt

Recreatieve activiteiten

AchternaamSoort activiteitTariefWoonplaats
Canyoning in de 'Ossau vallei
Sportieve sensaties45 € tot 70 € Castet (5.1 km)
Rondleiding door de grotten van Betharram
Cultuur en pedagogiek16 € Saint-Pé-de-Bigorre (20 km)
Rafting op de rivier Gave de Pau
Sportieve sensaties32 € tot 57 € Lestelle-Bétharram (21 km)
Wildwater rafting-canyoning in de Pyreneeën
Sportieve sensaties40 € tot 210 € Argelès-Gazost (27 km)
Kano-afdaling in de Hautes-Pyrénées
Sportieve sensaties50 € tot 75 € Beaucens (29 km)

Uitstapjes

AchternaamSoort wandelingMoeilijkheidDuurPlaats van vertrek
Rondleiding door Eaux-Bonnes
Bezoek aan het dorpMakkelijk1u00Eaux-Bonnes (5.6 km)
De bergkammen van Andreyt - Col d'Aubisque
WandeltochtGemiddeld3u10Béost (7.8 km)
Sneeuwschoencircuit op de Col d'Aubisque
SneeuwschoenwandeltochtGemiddeld1u20Béost (7.8 km)
Soum de grum loop
WandeltochtGemiddeld2u15Béost (7.8 km)
The Pic de Ger
WandeltochtSportief6u00Eaux-Bonnes (9.7 km)

Restaurants

Kamers met ontbijt

Vakantie-accommodaties

Campings

Hotels

Uw vakantie
Een hotel
Een vakantie-accommodatie
Een B&B
Een camping
Een recreatieve activiteit
Een restaurant
Een huurauto
Een vliegticket
Cookies helpen ons bij het leveren van onze diensten. Door gebruik te maken van onze diensten, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies.
Meer informatie, en instellen
Uw account